KULLANIM KONUSUNDA

T.C. Başbakanlık
Sermaye Piyasası Kurulu
(SPK)
UVAP sistemine hoş geldiniz.
UYARI !!!!
Bu sistemi kullandığınız takdirde aşağıdaki koşulları kabul etmiş sayılacaksınız.
Bu koşulları kabul etmiyorsanız lütfen bu sistemi kullanmayınız.


I- SİSTEMDEKİ BİLGİLERİN KULLANIMI

  1. Sistemde yer alan bilgilerin doğruluğundan ve üçüncü taraflarla paylaşımından doğacak sorumluluklar kullanıcılara aittir. Bu konuda SPK hiçbir sorumluluk kabul etmez.

II- SİSTEM DEĞİŞTİRME HAKKI

  1. SPK, bu sistemin kullanımı ile ilgili herşeyi önceden haber vermeksizin değiştirme hakkına haizdir.

III- SİSTEMİN KULLANIMINDAN DOĞAN ZARARLARDAN SORUMLULUK

  1. Kullanıcılar sisteme girmeleri ile birlikte; SPK tarafından yayınlanan bilgilerin kullanımı sonucunda doğrudan veya dolaylı bir kayıp veya zarar doğması halinde, bu durumun SPK'ya hiçbir borç, sorumluluk veya mükellefiyet yüklemeyeceğini açık olarak kabul etmiş sayılırlar.

IV - DİĞER KAYNAKLARDAN SAĞLANAN BİLGİLER

  1. Bu sistem SPK'ya ait olup sistem içerisindeki bilgilerin bir kısmı Kurum, bir kısmı da diğer kaynaklardan sağlanarak Kurum tarafından yayınlanmaktadır. Sistemizde yer alıp diğer kurumlar tarafından sağlanan bilgiler, ilgili kuruluşlar tarafından yayınlanmakta olup SPK'yı bağlamamaktadır.

V - KULLANICI YETKİLENDİRME İLE DOĞAN SORUMLULUK

  1. Bu sistem SPK'ya ait olup sistemi belirli yetkiye sahip kullanıcılar kullanabilmektedir. Her kurum kendi yetkili kullanıcı/larını kendisi belirleyip SPK'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu konuda SPK hiçbir sorumluluk kabul etmez.
  2. Herhangi bir nedenle yetkisi iptal edilmesi gereken bir kullanıcı varsa kurum bu bilgiyi SPK'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu bilginin bildirilmemesi sonucunda doğrudan veya dolaylı bir kayıp veya zarar doğması halinde, bu durumun SPK'ya hiçbir borç, sorumluluk veya mükellefiyet yüklemeyeceğini açık olarak kabul etmiş sayılırlar.