UVAP Sisteme Giriş

 

1.    UVAP sistemini  kullanmadan önce lütfen aşağıdaki yazılım gereksinimlerini karşıladığınızdan emin olun:

 

-    Internet Explorer 6.0, Firefox 2.0 ve Üzeri.

 

-   Java Runtime Environment 1.6 veya üzeri (Java'yı indirmek için tıklayınız).

 

-         esya.dll adlı e-imza kütüphanesi UVAP web sitesinden indirilerek (https://uvap.spk.gov.tr/esyajni.dll) Windows kurulumu altındaki system32 (Örn: C:\Windows\System32) dizini altına kopyalanmalıdır. (İşletim sisteminiz 64 bit ise C:\Windows dizini altına kopyalanmalıdır.) Yetkiniz olmadığı durumlarda sistem yöneticinize başvurunuz.

 

1.    Sisteme giriş yapabilmek için giriş sayfasındaki uyarı metnini okuduktan sonra Kabul Ediyorum düğmesine tıklanır.

 

Şekil 1 - Giriş  Ekranı

 

2.    Bunun üzerinde Şekil 2'de görülen Kart Okuyucu Seçim Ekranı görüntülenir. Bu pencereden kullanmak istediğiniz kart okuyucu seçilir.

 

Şekil 2 - Kart Okuyucu Seçim Ekranı

 

3.    Kart okuyucu seçildikten sonra Şekil 3'de yer alan Sertifika Seçim Ekranı görüntülenir. Sisteme giriş için kullanacağınız sertifika buradan seçilir.

 

Şekil 3 - Sertifika Seçim Ekranı

 

4.    Sertifika bilgilerinize ulaşılması için Şekil 4'de görünen ekran vasıtasıyla sertifikaya ait PIN numarası girilir.

 

Şekil 4 - PIN Girişi

 

 

5.    Girdiğiniz bilgiler doğru ve sistemde yetkilendirilmiş bir kullanıcı iseniz sisteme giriş işlemi tamamlanır ve sistem ana ekranı görüntülenir. Hata durumunda hata ile ilgili uyarı mesajı ekranda görüntülenir.

7.      NES olarak TurkTrust kullanan kullanıcıların sistemlerinde sistemlerine göre aşağıda ki Palma versiyonları kurulmalıdır.

 

-    Palma(32 Bit)

 

-    Palma(64 Bit)